Robotické svařování

MIG/MAG

TIG

BODOVÉ

LASER

Automatizace svařování

Robotické svařování se v Automotive nejčastěji zakládá na odporovém svařování, které například užívá většina aplikací pro kompletaci karoserie nebo dílčích komponent šasí vozu.Menší a střední firmy však často nahrazují nedostatek svářečů, kteří strádají na větších opakujících se sériích a nezajištují rychlý, přesný a opakovatelný výkon. Tito svářeči používají často technologií MIG/MAG svařování, které nahrazujeme robotickou aplikací a ta představuje aktuálně většinu poptávek ze strany klientů.

Robotické TIG svařování

Specialitou naší firmy je pak TIGové svařování robotem, kde je často vyžadována preciznost a jedinečná kvalita svarů, kterých se naše konkurence často obává. Máme zkušenosti také s nestandardní kombinací MIG/MAG a TIG technologií v jednom pracovišti, kde se v průběhu procesu dokuje nástroj robota a postupně roboticky svařuje produkt oběma technologiemi.

Výsledkem jsou zcela jedinečné vlastnosti produktu bez nutnosti opracovávat finální svary dalším procesem. Máte pro nás svařovací špek? Rádi tuto výzvu přijmeme, kontaktujte nás ještě dnes.

S pevným rámem, s polohovadlem či na pojezdu

Svařujeme produkty v několika přípravcích, které mohou být jednoduché a manuálně upínané, ale také plně automatizované a pneumatické, kde zakládá obsluha na otočná stůl či jiný typ polohovadla. Variant, jak koncept buňky navrhnout, je opravdu mnoho. Důvěřujte nám, koncept pro Vás navrhneme a obhájíme s ohledem na dlouhodobou životnost a také udržitelnost.

Softwarová výbava pro svařování:

ArcTech Basic – základní sw pro svařování. Inline formuláře nastavování parametrů. Měl by být součástí každého svařování.

ArcTechAdvance – obdoba Basic. Plus další advance prvky (robo team, …)

TouchSense – Detekce pozice dílu dotykem (drátem nebo hubicí – přivedení 24V – výbava sářečky) – díl je vždy stejný, jen jeho pozice není vždy totožná v rámci přípravku) –>hlednání začátku svaru

ArcSence – Hlídání dráhy hořáku během svařování na základě svařovacích parametrů (měření napětí) – nutná jednotka na měření napětí KUKA Shuntbox (interface rychlé vstupy na KR C4) nebo bez přes sběrnici, kdy je měření napětí součástí již svářečky (např. FRONIUS TPSi)

ArcTechfinding – detekce dílu pomocí sceneru (scener není součástí – podporované značky SERVO-ROBOT, META) –>hlednání začátku svaru

ArcTechTracking – hlídání dráhy hořáku během procesu svařování pomocí sceneru (scener není součástí – podporované značky SERVO-ROBOT, META, Scansonic)

TRACC TCP – kalibrace hořáku, kontrola pomocí laserového snímače (součástí dodávky) – kontrola nechtěného zakřivení hořáku (např. po nárazu)

Poptávka kooperace zakázky

Kontakty

Jednatel, CEO

Ing. Ondřej Káhn
info@goldmax.cz
+420 724 583 823

Project Leader

Jan Galda
jan.galda@goldmax.cz
+420 724 751 574

Fakturační adresa

GOLDMAX SERVICES s.r.o.
Dolany 616, 783 16, Dolany
IČ: 285 72 807
DIČ: CZ 285 72 807

Kancelář

GOLDMAX SERVICES s.r.o.
Wellnerova 7, 779 00, Olomouc